
Zo hebben wij nieuwe paden ontdekt op de Posbank!
Nederland is vanaf de fiets prachtig, dat weten we natuurlijk al. Bekend bij het publiek zijn de Veluwe en de Posbank. Daarom gingen Bikejunckies Sandro en Anton op pad met een doel, om de gebruikelijke routes te koppelen aan de minder vanzelfsprekende weggetjes.
Ook om aan te tonen dat je gerust meerdere dagen kan fietsen in het 'kleine' Nederland. Samen gingen we op pad, gewapend met gravelbike (zij) en camera (ik).
(Tip: bij elke foto vind je de GPS locatie, zo kan je er je eigen route aan vast knopen.)
Radio Kootwijk
In een grote straal om Radio Kootwijk vind je vele minder voorspelbare paden. Omringd door de paarse heide en toch in de buurt van de gebaande paden.
Terlet
Terlet is bekend van de filemeldingen. Pal erachter ligt een prachtig ruim natuurgebied met een kudde Schotse Hoogland-runderen. Hier is nog alle ruimte om actief te fietsen en toch het avontuurlijke gevoel te ervaren. Mijn verzoek om van een afstandje aan te komen fietsen, namen ze wel erg serieus. Het is gewoon té verleidelijk, want het is té leuk hier!
Buitenplaats Beekhuizen
Aan het einde van de dag belandden we bij Buitenplaats Beekhuizen. Noem het een camping, ik noem het glamping. Het is er heerlijk vertoeven in de buitenlucht. Je zit 'onder de rook' van Arnhem, maar daar merk je niets van. In alle rust hebben we gebarbecued en gebubbeld in de hottub met een biertje.
Dag twee
De volgende dag hadden we meer geluk met het weer. We trokken langs het Mariendal met de fraaie trekpleister De groene bedstee.
Duno-plateau
Het rivierengebied kent vele gezichten. Je hoeft niet per se over de dijken te vliegen. Hier beklommen we het Duno-plateau met weids uitzicht over de Nederrijn.
Het bewijs is geleverd, een fijn eindje fietsen hoeft niet tot een dag beperkt te blijven. Wij doen dit beslist nog een keertje, en jij?
Meer lezen? Via de duinen naar de grote stad. Of met andere woorden, van Leiden naar Rotterdam!
Door: Andre Ruitenbeek
Ook interessant








